Angie Harmon a Sasha Alexander o Rizzoli & Isles

21. března 2013 v 18:06 | Verča & Aduš |  Zajímavosti
Rozhovor s Angie Harmon & Sashou Alexander o seriálu Rizzoli & Isles. Rozhovor vyšel v den premiéry seriálu.

Pro začátek, Angie, jak moc jste si podobná s postavou Jane?

Angie Harmon: Myslím si, že Jane je stejný dříč jako já, ale jinak jsme zcela rozdílné. Ona je divoška. Schovává se za to, jak vypadá, snaží se držet při zemi a splynout s okolím. Já jsem naopak ráda vidět hezký účes, šaty, boty na podpatku. Miluji módu! O té Jane nemá moc ponětí. A tak samozřejmě žárlím na postavu Maury, protože si obléká všechny skvělé outfity. Já se musím spokojit s praktickými botami a páskem.


Takže závidíš Sashe její šatník?

Angie Harmon: To zase ne, protože ten můj doma je také plný krásných věcí. Proto zmiňuji onen fakt, že nás s Jane tolik věcí nespojuje. Ale zároveň to mojí práci činí zábavnější, je to výzva, která mě baví.
Také často rozebíráme seriál The Sopranos, protože Lorraine Bracco (Angela Rizzoli) v seriálu hrála a denně ustrašeně pozorovala svého manžela, jak jde do práce, a poté ho s radostí vítala. Nikdy nevíte, jaké problémy se opět objeví - aférky, syn, který se snaží o sebevraždu. Ale přes tohle všechno si seriál ponechával i svou bavící stránku. Stejně tak Rizzoli & Isles, kde máme starající se Lorraine v roli matky, která mi ke svačině dělá sendviče s marshmallow. A Maura se mě zase snaží dostat na různá rande, takže každá postava je vlastně něčím typická, a tak to má být.

Sasho, a co ty a Maura, máte nějakou podobnou charakteristiku?

Sasha Alexander: Žádnou. Nejsem dobrá v matematice, ani v jiných vědách a analyzovat lidi? Dobře, občas lidi studuju, zajímá mě, ale nikdy bych nerozpitvávala rande nebo něco podobného.
Ale miluji oblečení! Absolutně! Sice bych nenosila podpatky tak často jako Maura, ale jinak jsme opravdu odlišné.

Angie, Rizzoli & Isles se vlastně moc neliší od tvých předchozích rolí. Například ve "Women´s murder club" také hraješ silnou a neústupnou policistku, která se spoléhá na své ženské spolupracovnice, dohání ji děsivá minulost spojená s případem, který stále ohrožuje její bezpečí a stejně tak, je základem této show populární knižní předloha. Neměla jsi určité obavy, když si souhlasila s rolí Jane? A nejsi stále znepokojená představou, že Rizzoli & Isles nenajdou své věrné fanoušky, jako tomu bylo v případě "Women´s murder club"?

Angie Harmon: Výstižně řečeno. Opravdu cítím, že Women´s murder club byl takovou přípravou na roli Jane. Ale o hlasy fanoušků se nebojím, protože jsme teď pouze dvě ženy v hlavní roli. Jsme spíše jako v seriálu Cagney & Lacey než ve Women´s murder club. Vlastně jsem se o tom už párkrát zmínila vícero lidem, ale pokaždé reagovali s údivem.

Takže se z vás staly nové "Cagney & Lacey"?

Angie: Ano! Ano, my jsme nové Cagney & Lacey!
Sasha: V to doufám. Bože, kdyby se nám dostalo takového úspěchu, jako jim. Byly to skvělé herečky a dělali úžasnou práci. Lidé je milovali a stále o nich mluví. Rozhodně doufám v podobný úspěch.

Angie: Já taktéž. Vybavuji si jednu scénu z tohoto seriálu. Byla jsem malá a sledovala jsem, jak se spolou baví v autě. Ta jejich řeč těla, gestikulace a všechno ostatní! Pamatuji si, že jsem si přála být jako ony - silná a nedostižená. A aby se kruh ironie dotvořil, hraji teď v seriálu, který lidé rádi s Cagney a Lacey porovnávají. Což je lichotivé a docela fajn.

Sasha: Nebo bychom mohly být novým kapitánem Kirkem a doktorem Spockem!

Angie: Nastavte si své mobilní telefony na funkci ohromování!


Fungovala mezi vámi ona chemie ihned, jak jste se seznámily?

Angie: Myslím si, že ano. Totiž, máme společné přátele, naše rodiny jezdí na hromadné dovolené a naše děti se zbožňují. Tohle k tomu vlastně potřebujete. Když jste matkou, pracující se svobodnou kolegyní, mohli by se objevit jisté problémy, protože je pro svobodné ženy těžší pochopit, proč se tolik těšíte domů za dětmy. Takže je to se Sashou úplně skvělé, protože je také matkou a zároveň pracující herečkou. Moc dobře ví, jaké to je, pracovat na stodvacet procent, a pak se vracet k rodině. Ale děláme to jen pět měsíců, protože pracujeme pro TNT, tu nejúžasnější televizní stanici na světě. A myslím to doslova, když říkám, že je tahle show přesně to, za co jsem se modlila, abych vedle práce měla taky čas na to být matkou. Přesně tohle mi umožňuje pracovat pět měsíců v roce a být v pohybu, což si neuvěřitelně užívám. Mám ráda tuhle show, lidi se kterými pracuji, a třešničkou na dortu je to, když si udělám volno tak jsem opět maminkou, zatímco co Jason (manžel) hraje fotbal.

Angie, zmínila jsi TNT, které se může chlubit mnoha skvělými televizními seriály, jako jsou "The Closer" či "Leverage". Jak si myslíš, že se právě ten váš bude vedle nich vyjímat?

Angie: Naše show je spíš podobná The Closer. Byli jsme opravdu polichoceni, že jsme se dostali na obrazovky právě ve večerních hodinách. Rizzoli & Isles běží hned po The Closer a oba seriály jsou o silných ženách z pracovního prostředí. Je to zlváštní, protože tohle ocenění málo která stanice a TNT je jedna z nich. Když jsem prvně obdržela scénář, byla jsem skutečně nadšená, bylo to přesně to, co jsem si přála!

Po tu dobu, co hraješ detektiva z Bostonu, rozhodla ses někdy udělat menší průzkum a zaletět si tam?

Angie: No rozhodně! Byla jsem v Bostonu a chvíli se potulovala s místní policejní jednotkou. Jsou to neuvěřitelní lidé! Dokonce jsem málem zanevřela na své mexické občanství, abych se mohla stát členem tohoto bostonského klanu! Je to ohromující město! Bože, něvěřili byste, jak jsou místní policisté úžasní! Mám lehce morbidní smysl pro humor, takže jsem ten jejich dokázala náležitě ocenit. Boston zkrátka nezná žádné hranice. Lidé vedle sebe žijí přes veškeré okolnosti, všechno berou s humorem, což je dobře! Navštívila jsem Union Oyster House a strávila tam celé odpoledne i večer, jedla, pila, bavila se s lidmi, poznávala je a nelžu, když říkám, že to pravděpodobně byl ten nejlepší "průzkum" charakterů, jaký jsem kdy mohla podniknout. Přišla jsem na to, že když jste fajn, přijmou vás se vším všudy, což už samo o sobě pomáhá vytvářet pohodový charakter člověka. Přes veškerou politiku tam nic není tabu, a to se mi líbí.

A obávala jsi se povinnosti napodobení autentického bostonského přízvuku?

Angie: Nebála, protože se všechno s novými generacemi mění. Jedna z věcí, které jsem se naučila, byl právě fakt, že s naší generací přichází i méně výrazný akcent. Správný přízvuk nasazujete pouze tehdy, když opilí nebo rozrušení. Ale bojím se lidí, kteří s tímhle nejsou seznámeni. Mohli by si stěžovat na to, že jsem herečka, a neudržím ten správný tón po celou dobu. Ale vědí, že se mýlí?

Sasho, mluvila jsi hodně s odborníky přes soudní lékařství, aby ses přiblížila své postavě?

Sasha: Ano, spoustu jsem se toho naučila, už když jsem hrála několik let v seriálu Námořní vyšetřovací služba. Musela jsem si to projít několika zkouškami, takže tyto povinnosti nejsou pro mě ničím nepříjemným. Máme také na place specialistu - soudního lékaře z L.A., který nám s veškerou přípravou pomáhá.

Zdá se, že se v poslední době potýkáme s nedostatkem seriálů, ve kterých vystupují dvě a více hlavních hrdinek. (Výjimku tvoří Zoufalé manželky). Jaké vidíte výhody v tom, mít vedle sebe jinou, a přesto rovnocenou kolegyni?

Angie: Myslím si, že co tahle show představuje, je ... Ehm, víte co? Pamatujete si na jisté průzkumy, kdy děti v dětských školkách byly dotazovány na otázku Čím byste chtěli jednou být? a až na 95% z nich odpovědělo, že herci? Bylo to skutečně znepokojující! Co mne na tom vyvedlo z míry, byl fakt, že neřekly, jak toho cíle dosáhnout. Když chcete být známou herečkou, režisérem a nebo reportérem, není na tom nic špatného, ale když to chcete jen pro slávu ...? Myslím si, že podobné aspekty nutí společnosti si myslet opak o tom, že jsou ženy schopné dosáhnout čehokoliv, když tomu zasvětí i svou mysl. Tomuhle učím i své dcery. Jestliže se chceš stát veterinářkou, staň se tou nejlepší. Jdi za svým srdcem a dokážeš všechno! Samozřejmě nechci, aby se stali policajtkami, nikdo přeci netouží po tom, aby se po jeho dětech střílelo, jen chci aby věděli, že mohou dosáhnout všeho, když se tomu opravdu oddají. Sláva má světlé i stinné stránky, tak jako každá jiná práce. A já se snažím hledět na veškerá pozitiva, to pomáhá. Ať jste detektivem nebo soudní lékařkou.

Sasha: Další neobvyklou věcí je to, že zpracováváme knižní předlohu, která byla sepsána velmi charakterní ženou a o ženách to také je. Je to pro mě něco docela jiného, protože mi přijde, a teď vůbec nenapdám spisovatele, kteří píší o rozdílných ženách, jejich práce je skvělá, že se na naše hrdinky dá pohlížet z mnoha úhlů pohledu. Dokážeme být pošetilé, zranitelné, svůdné, silné a naštvané. Pracovala jsem již na mnoha projektech, kde mi bylo vyčítáno, ať na scéně nejsem tolik naštvaná nebo podrážděná, ale tady je to úplně něco jiného. Nám se meze nekladou. Máme prostor k tomu ukázat divákům i nám samotným, naše hrdinky v každém světle. Točili jsme scény, kde se obě chováme dost hloupě. A hádejte co? V ten den mě počůral pes! Ale byla to ohromná legrace, vždycky si naší práce hromadně užíváme. Další báječnou věcí je, že spolu s Jane občas poněkud znuděná vědeckým výkladem Maury, když zrovna potřebuje výsledky. Všeobecně jsou to obě velice silné ženy, které se v ničem nepředhání a jsou si opětovnou oporou.

Angie: Je to vlastně nutnost. Jsou to jediné ženy v celém vyšetřovacím týmu. A i ve skutečném životě je to stejné - určitý detektiv má svého soudního lékaře, se kterým vždy úzce spolupracuje. Navzájem si pomáhají a tím vlastně řeší případy. Maura a Jane přišly na to, že když táhnou za jeden provaz, je vše snažší a příjemnější, než kdyby tomu bylo naopak.

Máte možnost spolupracovat se skvělými mužskými herci jako jsou Donnie Wahlberg (detektiv Grant) nebo Mark Pau Gosslaar (z epizody 1x05), kteří se v seriálu postupně objevili. Jaké to je, hrát s tak talentovanými osobnostmi?

Angie: Nebudeme se bavit o Markově úžasném pozadí. Má ale opravdu dokonalý dar a tak to je!

Sasha: A budete mít tu možnost, vidět ho v pánských plavkách!

Billy Burke z Twilight ságy také navštívil váš seriál v pilotním dílu, vrátí se v průběhu 1.řady na scénu?

Angie: Billy se opravdu na obrazovku opět vrátí. Ale jak jistě víte, i mezi Jane a detektivem Grantem to jiskří, takže uvidíme, jak to všechno dopadne. Nechceme přeci naše dvě postavy uhánět, i když se v poslední době mezi Jane a jejími nápadníky odehrává jakýsi boj. Dokonce jsem randila s mužem, který pracoval jako zdravotní sestřička.

Sasha: Na takových mužích není přeci nic špatného! Jane jen musela čelit faktu, že byl až moc snaživý, aby se jí zalíbil. Což na ní očividně nezapůsobilo, ale co mohla dělat, Maura ji přimněla jít na rande, aby si její kamarádka rozšířila obzory.

Angie: O což jsem vskutku neměla zájem. Kdybych měla v seriálu vážný vztah, každý partner by po mě chtěl, abych omezila svou práci, kterou miluji. Takže jsem skončila na večeři se specialistou na kojenecké mléko.

Sasha: Vzala jsem ji na hodinu jógy, aby potkala nějakého muže. A myslím, že podobné věci jsou více než úsměvné, obzvlášť když je poté probíráte nad mrtvým tělem.

Angie: Také mě donutila běžet Bostonský maraton ve stejném dresu s názvem "P.U.K.E." (ZVRACET)!

Sasha: Ano, to je to, dresová epizoda ...

Angie: A potom je tu také jedna lesbická epizoda. Pracuju v utajení jako lesbička, místo činu je opravdu děsivé, ale stejně je to švanda. A také běhám maratony ve stejnokroji. Zažíváme spoustu legrace, společně s přehlídkou brilantních hereckých výkonů, které jsou v seriálu k vidění také díky Lorraine Bracco a Chazzovi Palminterimu, kteří jsou mými seriálovými rodiči, Bruci McGillovi (agent Korsak), který hraje mého ex-parťáka, a pak je tu také Brian Dennehy z pilotního dílu. Myslím si, že scénáře hovoří samy o sobě. Když se nám na nich něco nelíbí, jednoduše se ozveme, ale ani jeden z uvedených herců neměl žádné námitky. Všichni prohlásili, že se na tak skvělé show prostě musejí podílet. A to už něco o našich scénáristech svědčí.

Budeme mít šanci v první řadě poznat Mauřiny rodinu?

Sasha: S její rodinou se setkáváme v pozdějších epizodách. Máme v plánu poodhalit některá tajemství.

Angie: Tajemství, to je přesné. A už se ví, kdo bude hrát tvého otce?

Sasha: Vsadím se, že jsme ještě v polovině výběru, co se obsazování týče.

Nakonec, ještě jedna otázka ohledně vztahu Jane a Maury. Naskytne se nám v průběhu řady příležitost nahlédnout i do minulosti a zjistit, jak se ty dvě skutečně poznaly?

Sasha: Co vám na tuto otázku odpovím, je toto: Cítím, že všechny ty společné chvíli nutí diváky si myslet, že jsou nejlepšími kamarádkami od dětství a jsou něco jako sestry... Ale tak to ve skutečnosti není. Potkaly se v práci a právě teď je jejich přátelství v bodě, kdy se snaží obě zjisti o té druhé nejvíce. Což se mi zdá velice zajímavé. Nenabádáme naše publikum k tomu, aby bezprostředně prohlásili, že ty dvě jednoduše milují, takhle naše práce nefunguje. Jste součástí toho všeho stejně jako my. Stále se toho hodně děje, stejně tak v epizodě, která právě natáčíme. Jane se dozvídá o Mauře určité věci, díky kterým se sama sebe ptá, jestli je Mauřina loajalita k ní pouze formální. Osobně se mi moc líbí, že i my s Angie postupně pronikáme hlouběji a hlouběji do jádra jejich vztahu, ačkoliv je to nevyzpytatelný proces. Nicméně je třeba říct, že se nazvájem neomezují, obě mají volné pole působnosti, což je ten nejleší a nejpřirozenější způsob jak si udržet přátelství.

Angie: A to vše v oblečení z 80.let

Sasha: Rozhodně! Taky by se mi flashback z této doby zamloval!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama